DROŠA braukšana ziemas apstākļos

DROŠA braukšana ziemas apstākļos

Jāpievērš uzmanība arī automašīnas tehniskajam stāvoklim, jābūt uzliktām atbilstošām ziemas riepām, loga slotiņai, kas aprīkota ar ledus skrāpi, logu šķidrumam, kas ziemā nesasalst, kā arī mašīnas lukturiem jādarbojas un jābūt noregulētiem pareizā pozīcijā, lai neabžilbinatu citus automašīnas vadītājus.

Svarīgi ir arī manevrēšanas kustības un savlaicīga apdzīšana situācijās, kur tas ir nepieciešams. Tāpat arī laicīgi ir jāieslēdz pagrieziena rādītāji, lai citi satiksmes dalībnieki jau savlaicīgi var rēķināties ar kustību satiksmē. Braukšanas ātrums, distance, seguma stāvoklis un laikapstākļi ir svarīgas lietas, ja autovadītājs izvēlējies veikt straujus manevrus. Ja ceļs ir apledojis, tad apsteigšana var būt īpaši bīstama, tāpēc vienmēr jebkuros apstākļos ir jaizvērtē iespējamās sekas.

Ziemā ieteicams braukt lēnāk, jo, kad uznieg sniegs un veidojas apledojums, ceļa segums mainās. Sniegam sniegot spēcīgi, redzamība pasliktinās, tāpēc vajadzētu izmantot miglas lukturus, jo sniegs izkliedē gaismu. Bremzējot un uzsākot braukšanu, jāievēro lielāka distance, kas ļauj autovadītājiem laicīgi nobremzēt, tāpat arī lēnāka un mierīgāka braukšana. Tas nozīmē, ka automašīnas pedāļi ir jāspiež mierīgi, stūri griež laideni un vietās, kas ir bīstamākas, parasti tie ir krustojumi, jābremzē laicīgi. Katram autovadītājam vajadzētu sajust savu mašīnu, kā tā darbojas konkrētos laikapstākļos.

Svarīgākais drošai braukšanai ziemas apstākļos ir praktiskās un teorētiskās zināšanas, jo jāzina ir gan nianses par mašīnas tehniskajām lietām, gan saprast, kā pareizi vadīt automašīnu, lai satiksme būtu plūstoša. Jāievēro ceļa zīmes un jāsaprot to nozīme, tādējādi neradot neveiklas situācijas satiksmē.

Laikapstākļi Latvijā kļūst arvien nepastāvīgāki, līdz ar to autovadītājiem atliek pielagoties dažādām situācijām uz ceļa. Prātīgi braucot, pievēršot uzmanību ceļu satiksmes dalībniekiem un ceļa zīmēm, nepārkāpjot noteikumus, parūpēsimies par savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, lai ziemas apstākļos neveidotos nevēlamas situācijas uz ceļa.

Paldies CARGURU par izveidoto bildi!