D kategorija

Iegūsti D vai D1 kategorijas tiesības lielākajā autoskolā Latvijā.
Mums ir vairāk nekā 15 gadu pieredze un 19 filiāles visā valstī. Mācies pie labākajiem!
<b>D</b> kategorija

Nodarbību saraksts

Diemžēl tuvākajā laikā šajā pilsētā netiek plānotās izvēlētās kategorijas nodarbības. Intereses gadījumā, sazināties ar mums pa tālr. vai e-pastu (sadaļā Kontakti).

KAS IR VAJADZĪGS, LAI SĀKTU MĀCĪBAS

Kas ir kategorijas D un D1

D1 kategorijas vadīšanas tiesības ļauj vadīt autobusus – mehāniskos transportlīdzekļus pasažieru pārvadāšanai, kuru sēdvietu skaits nepārsniedz 16 un garums nepārsniedz 8 m. Tāpat ar D1 kategorijas tiesībām var vadīt šīs kategorijas vilcēju savienojumā ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.

D kategorijas vadīšanas tiesības ļauj vadīt autobusus – mehāniskos transportlīdzekļus pasažieru pārvadāšanai, kuru sēdvietu skaits, neieskaitot vadītāju, pārsniedz 8. Tāpat ar D kategorijas tiesībām var vadīt šīs kategorijas vilcēju savienojumā ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.

Kā iegūt tiesības

D1 kategorijas tiesības var iegūt no 21 gada vecuma, bet D kategorijas tiesības no 24 gadu vecuma (sākt mācības var jau no 22 gadu vecuma). D kategorijas tiesību iegūšanai jāapgūst 6 teorētiskās un 6 praktiskās braukšanas nodarbības (D1 kategorijai attiecīgi 8 un 6), kā arī jānokārto noteiktie eksāmeni autoskolā un CSDD.

Teorētiskās apmācības

D kategorijas teorētiskās apmācības ilgums ir 6 nodarbības nodarbības (30 ak.st.), kuras notiek pēc  noteikta grafika (D1 kategorijai 40 ak.st.). Tāpat teorētiskās apmācības laikā nepieciešams veikt pirmās medicīniskās palīdzības apmācību un saņemt atbilstošu sertifikātu. Ja šāds dokuments Tev jau ir, atkārtoti veikt apmācību nav nepieciešams (sertifikāta derīguma termiņš – 5 gadi). Pēc teorētiskās apmācības pabeigšanas Tev būs jānokārto teorētisko eksāmenu autoskolā, bet pēc tam – CSDD.

Praktiskās apmācības

D un D1 kategoriju iegūšanai noteiktais minimālais praktiskās apmācības apjoms ir 6 nodarbības, katra 2 akadēmiskās stundas. Pārliecinies, ka Tev ir derīga veselības pārbaude un CSDD datu bāzē ir atzīme par D/D1 kategoriju. Ja veselības pārbaudes derīguma termiņš ir beidzies vai nav atzīmes par D/D1 kategoriju, veselības pārbaudi būs nepieciešams veikt atkārtoti. Pēc veselības pārbaudes veikšanas informācija par pārbaudes rezultātiem elektroniski tiks ievadīta CSDD datu bāzē. Par praktisko nodarbību grafiku Tu vienosies ar savu instruktoru individuāli. Kad Tavas braukšanas iemaņas būs pietiekamā līmenī, būs jānokārto braukšanas eksāmens autoskolā, pēc kā mēs dosim atļauju kārtot braukšanas eksāmenu CSDD. Uzreiz pēc eksāmena nokārtošanas CSDD Tu saņemsi tiesības.

VISBIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI