D kategorija

Iegūsti D vai D1 kategorijas tiesības lielākajā autoskolā Latvijā.
Mums ir vairāk nekā 15 gadu pieredze un 19 filiāles visā valstī. Mācies pie labākajiem!
<b>D</b> kategorija

Nodarbību saraksts

Diemžēl tuvākajā laikā šajā pilsētā netiek plānotās izvēlētās kategorijas nodarbības. Intereses gadījumā, sazināties ar mums pa tālr. vai e-pastu (sadaļā Kontakti).

KAS IR VAJADZĪGS, LAI SĀKTU MĀCĪBAS

Kas ir kategorijas D un D1

D1 kategorijas vadītāja apliecība ļauj vadīt autobusus – mehāniskos transportlīdzekļus pasažieru pārvadāšanai, kuru sēdvietu skaits nepārsniedz 16 un garums nepārsniedz 8 m. Tāpat ar D1 kategorijas tiesībām var vadīt šīs kategorijas vilcēju ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.

D kategorijas vadītāja apliecība ļauj vadīt autobusus – mehāniskos transportlīdzekļus pasažieru pārvadāšanai, kuru sēdvietu skaits, neieskaitot vadītāju, pārsniedz 8. Tāpat ar D kategorijas tiesībām var vadīt šīs kategorijas vilcēju ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.

Kā iegūt tiesības

D1 kategorijas tiesības var iegūt no 21 gada, bet D kategorijas tiesības – no 24 gadiem (sākt mācības var jau no 22 gadiem). Tiesību saņemšanai jāapgūst 6 teorijas nodarbības, 6 praktiskās braukšanas, kā arī jānokārto eksāmeni autoskolā un CSDD – un tas ir viss! Izvēlies ērtāko apmācību laiku un vietu – un uz priekšu!

Teorētiskās apmācības

Teorētisko apmācību kurss ir 6 nodarbības, kopumā 30 akadēmiskās stundas. Nodarbības notiek pēc iepriekš sagatavotā grafika. Tāpat teorētiskās apmācības laikā nepieciešams apgūt pirmās medicīniskās palīdzības kursu un saņemt atbilstošu sertifikātu. Ja šāds dokuments tev jau ir, atkārtoti apmeklēt pirmās palīdzības kursu nav nepieciešams (sertifikāta derīguma termiņš – 5 gadi). Pēc teorijas kursa noslēguma tev vajadzēs nokārtot teorētisko eksāmenu autoskolā, lai tu būtu pilnībā pārliecināts, ka varēsi nokārtot eksāmenu arī CSDD.

Praktiskās apmācības

Obligātais praktisko apmācību kurss sastāv no 6 nodarbībām, 2 akadēmiskās stundas katra (kopējais ilgums – 12 akadēmiskās stundas). Pārliecinies, ka tev ir derīga medicīniskās izziņa, un CSDD datu bāzē ir atzīme par D / D1 kategoriju. Ja medicīniskās komisijas termiņš ir iztecējis vai nav atzīmes par D / D1 kategoriju, medicīnisko komisiju vajadzēs iziet atkārtoti. To var izdarīt pie ģimenes ārsta vai mūsu autoskolā. Pēc medicīniskās komisijas iziešanas visa informācija tiks ievadīta elektroniski CSDD datu bāzē. Individuālo praktisko nodarbību – braukšanas – grafiku jūs sagatavosiet kopā ar instruktoru. Kad tavas braukšanas iemaņas sasniegs pietiekamu līmeni un tu nokārtosi braukšanas eksāmenu autoskolā – instruktors nosūtīs tevi uz braukšanas eksāmenu CSDD, un uzreiz pēc tā tu saņemsi tiesības.

VISBIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI