Kā tikt galā ar braukšanas trauksmi jeb stresu pirms braukšanas

Kā tikt galā ar braukšanas trauksmi jeb stresu pirms braukšanas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vai Tev ir bijusi situācija, kad nepieciešams kaut kur nonākt un tu saproti, ka visizdevīgākais variants būtu turp nonākt ar mašīnu, taču nekādi nevari saņemties sēsties pie stūres, neskatoties uz to, ka tiesības kabatā? Nevienam nav noslēpums, ka transportlīdzekļa vadīšana var izraisīt uztraukumu, it īpaši, ja netiek regulāri braukts, iepriekš ir bijušas nepatīkamas situācijas vai satiksme ir intensīva.

Ieskaties šajos padomos, lai doma par transportlīdzekļa vadīšanu neraisītu negatīvas emocijas:

  • Saproti galveno cēloni savam uztraukumam –  tas tev palīdzēs izdomāt visatbilstošākos veidus, kā cīnīties pret stresu. Piemēram, ja tev ir uztraukums, ka neatradīsi stāvvietu, izmanto aplikāciju “Waze”, lai paskatītos, kur ir iespējams noparkoties.

  • Noskaņojies pozitīvi – nedomā, ka viss noies greizi. Ja Tu brauksi mierīgi un ar prātu, viss notiks labāk, nekā Tu sev stāsti.

  • Pirms braukšanas nomierini sevi – mūzikas klausīšanās, dziedāšana, joga – tās ir tikai dažas no metodēm, ko vari izvēlēties, lai iesēstos mašīnā miera pilns.

  • Izvairies no kofeīna lietošanas vai braukšanas izsalkumā – kofeīnu saturošu dzērienu patēriņš var palielināt trauksmi, savukārt braukšana izsalkumā var Tevi padarīt nervozu un neuzmanīgu.

  • Saplāno iepriekš maršrutu – apskati kartē ceļu pa kuru tev jābrauc, lai nonāktu no punkta A līdz punktam B – iespējams, ka Tu iepriekš esi tur braucis un kādi pazīstami orientieri palīdzēs braukšanas laikā. Ja ir iespējams, izbrauc maršrutu iepriekš kādā brīdī, kad ir maza satiksme.

  • Iesāc ar īsiem maršrutiem – nesāc savu pirmo braucienu ar mērķi nobraukt 200 km, sākumā izvēlies īsus maršrutus, kurus ar laiku pagarināsi.

  • Izbrauc laicīgi! Labāk galapunktā nonākt nedaudz ātrāk, nekā iesēsties mašīnā pēdējā brīdī un skriet pa galvu, pa kaklu, ne? Steidzīga braukšana var novest pie dažādām ķibelēm, kuras Tu noteikti nevēlies.

  • Paņem līdzi draugu – ja iespējams, paņem transportlīdzeklī līdzi kādu atbalsta personu, kas Tev liks justies labāk un nomierinās, ka viss ir kārtībā.

  • Apbalvo sevi pēc izbrauciena – varbūt Tev ir kāds saldums, kas garšo vai kāda filma ko vēlies noskatīties? Tu esi to pelnījis.

  • Apmeklē speciālistu – ja jūti, ka visu esi izmēģinājis, taču nekļūst labāk, nekautrējies – vērsies pie speciālista, kas palīdzēs apkarot tavas bailes.