Auto braukšana ziemā - nomaini attieksmi, ne tikai riepas!

Auto braukšana ziemā - nomaini attieksmi, ne tikai riepas!

Ziema ar sevi nes ne tikai prieku, bet arī mānīgo ceļu stāvokli – tu nekad nevari paredzēt, kas “lācītim vēderā”. Šī iemesla dēļ, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām ir svarīgi atcerēties šos ieteikumus:

  • Ziemas riepas ir must have. Ja tev vēl tās nav, tad ko tu gaidi? Tici mums, pirms pavasara iestāšanās Tev, gribot negribot, nāksies piedzīvot visticamāk vairākas bīstamas situācijas.

  • Jā, mēs zinām, ka ir grūti, bet kam tad ir viegli? Piecelies tās 10min ātrāk un nodrošini sevi ar redzamību, notīrot sniegu no mašīnas. Ja nebūsi to izdarījis, tad nebrīnies, ja pie straujākas bremzēšanas tavs slinkums tev aizsegs skatu (turklāt tas var apdraudēt arī aizmugurējo automašīnu).

  • Bremzēšana ir Tavs labākais draugs. Ziemā riepu saķere ar ceļa segumu ir sliktāka, līdz ar to ir garāks bremzēšanas ceļš. Kas Tev jādara? Sāc bremzēt laicīgi, nevis paļaujies, ka viss saies. Vienīgais, kas saies būs Tava mašīna, kas saies sviestā.

  • Lēnāk brauksi – tālāk tiksi! Izvēlies ceļu segumam un laikapstākļiem atbilstošu ātrumu. Tās dažas minūtes, ko ietaupīsi skrienot, nav tavas dzīvības vērtas.

  • Izvēle ir Tavās rokās! Ja tev ir divas opcijas – braukt pa īsāko maršrutu, taču tas ir netīrīts vai braukt pa garāka maršruta augstākas nozīmes ceļu, kas regulāri tiek notīrīts. Mēs iesakām izvēlēties otro variantu, jo tas tevi pasargās no nevajadzīgām ķibelēm, piemēram, automašīnas iestigšanas.

Kā arī, lai uzlabotu autovadītāju prasmes vadīt auto ziemas apstākļos VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) aicina gribētājus pieteikties bezmaksas ziemas braukšanas kursiem. Tos vari apmeklēt deviņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Madonā, Talsos un Liepājā.

Un, ja kaut kas ir aizmirsies, droši apmeklē Credo Autoprieks, lai atkārtotu zināšanas un vienmēr justos droši uz ceļiem.

Tiekamies!