А kategorija

Mācies lielākajā autoskolā Latvijā un iegūsti A, A1 vai A2 kategorijas tiesības
A kategorijas tiesības

Nodarbību saraksts

Diemžēl tuvākajā laikā šajā pilsētā netiek plānotās izvēlētās kategorijas nodarbības. Intereses gadījumā, sazināties ar mums pa tālr. vai e-pastu (sadaļā Kontakti).

KAS IR VAJADZĪGS, LAI SĀKTU MĀCĪBAS

Kas ir kategorijas A / A1 / A2 Kas ir kategorijas A / A1 / A2

A / A1 / A2 kategorijas tiesības ļauj Tev pievienoties motociklu vadītāju pulkam un izbaudīt visas šī pārvietošanās veida priekšrocības.

A1 kategorijas tiesības ļauj vadīt motociklu (bez blakusvāģa) ar motora tilpumu līdz 125 cm3 un jaudu līdz 11 kW, kā arī triciklu, kura jauda nepārsniedz 15 kW.

A2 kategorijas tiesības ļauj vadīt motociklu (ar blakusvāģi vai bez tā) ar jaudu līdz 35 kW.

A kategorijas tiesības ļauj vadīt jebkāda veida motociklu, kā arī triciklu, kura jauda ir lielāka par 15 kW.

Kā iegūt tiesības Kā iegūt tiesības

Iegūt A1 kategorijas tiesības drīkst no 16 gadiem, A2 kategorijas –  no 18 gadiem, bet A kategorijas – no 24 gadiem. A1 kategorijas tiesību iegūšanai mācīties autoskolā nav obligāti nepieciešams, vajag tikai nokārtot eksāmenus CSDD.  Lai iegūtu A un A2 kategoriju tiesības, jābūt ieriekšiegūtai B kategorijai, autoskolā jāapgūst 3 teorētiskās un 5 praktiskās nodarbības. Pēc apmācības pabeigšanas jānokārto teorētiskais un braukšanas eksāmeni autoskolā un CSDD. Ir iespējams arī iegūt A vai A2 kategoriju bez iepriekšējas B kategorijas iegūšanas, bet šajā gadījumā ir nepieciešams veikt apmācību autoskolā  - 12 individuālās teorētiskās (60 ak.st.) un 10 braukšanas (20 ak.st.) nodarbības, kā arī jānokārto noteiktie eksāmeni autoskolā in CSDD.

Teorētiskās apmācības Teorētiskās apmācības

Teorētiskās apmācības ilgums ir 3 nodarbības (15 ak.st.), kuras notiek pēc  noteikta grafika. Tāpat teorētiskās apmācības laikā nepieciešams veikt pirmās medicīniskās palīdzības apmācību un saņemt atbilstošu sertifikātu. Ja šāds dokuments Tev jau ir, atkārtoti veikt apmācību nav nepieciešams (sertifikāta derīguma termiņš – 5 gadi). Pēc teorētiskās apmācības pabeigšanas Tev būs jānokārto teorētisko eksāmenu autoskolā, bet pēc tam – CSDD.

Praktiskās apmācības Praktiskās apmācības

Noteiktais minimālais praktiskās apmācības apjoms ir 5 nodarbības – katra ilgst 2 akadēmiskās stundas. Pirms apmācības uzsākšanas pārliecinies, vai Tev ir veikta un derīga transportīdzekļu vadītājiem noteiktā veselības pārbaude, kā arī, vai CSDD datu bāzē ir atzīme par Tev nepieciešamo kategoriju. Ja veselības pārbaudes derīguma termiņš ir beidzies vai nav veikta atzīme par nepieciešamo kategoriju, veselības pārbaudi būs nepieciešams veikt atkārtoti. Par savu praktisko nodarbību grafiku Tu ar savu instruktoru vienosies individuāli. Kad Tavas braukšanas iemaņas būs pietiekamā līmenī, būs jānokārto braukšanas eksāmens autoskolā, pēc kā mēs dosim atļauju kārtot braukšanas eksāmenu CSDD. Uzreiz pēc eksāmena nokārtošanas CSDD Tu saņemsi tiesības.

VISBIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI